Beschrijving
Uniek loft-appartement in Rijksmonument aan de Zaan!
Wonen in een bijzonder en karakteristiek loft-appartement? Dit ruime 2-kamer appartement ligt in Rijksmonument “Zwaardemaker”, een voormalige gortpellerij uit 1914, direct aan de Zaan. De industriële charme is prachtig behouden met hoge plafonds, stoere kozijnen en authentieke details. In 2006 is het gebouw volledig gerenoveerd en omgebouwd tot een stijlvol appartementencomplex.
Het appartement ligt op de eerste verdieping en biedt een vrij uitzicht over het binnenterrein.
De ruime, gezellige living heeft prachtige hoge deuren en veel lichtinval, wat de industriële uitstraling van het pand versterkt. Een praktische werkhoek op een verhoging biedt niet alleen een fijne plek om thuis te werken, maar herbergt ook extra slimme opbergruimte onder de vloer.
De open keuken is functioneel. Hier ligt een mooie kans om de ruimte volledig naar eigen smaak in te richten. Naast de keuken bevindt zich een ruime berging met plek voor wasmachine en droger. Verder beschikt het appartement over een ruime slaapkamer en een moderne badkamer met douche en wastafel. In het gebouw is een lift en een gemeenschappelijke fietsenberging aanwezig.
Ligging:
Dit appartement ligt in een gezellige en karakteristieke buurt van Zaandam, waar historische industriële gebouwen en moderne voorzieningen samenkomen.
• Supermarkt om de hoek (1 min lopen), cafés en eetgelegenheden dichtbij
• Vijf minuten fietsen naar het bruisende centrum van Zaandam met een breed aanbod aan winkels, restaurants, koffietentjes, een bioscoop en het Zaantheater
• Veel sportmogelijkheden op slechts vijf minuten fietsen, waaronder voetbal, tennis, padel en meerdere sportscholen
• Groen en ontspannen: op loopafstand ligt een mooi park, perfect voor een wandeling of een moment van rust
Uitstekende bereikbaarheid:
• Met de auto: Binnen enkele minuten op de A7/A8, waardoor Amsterdam in 15 minuten bereikbaar is
• Met de trein: Station Kogerveld ligt op 5 minuten fietsen, Zaandam CS op 10 minuten fietsen met directe verbindingen naar Amsterdam, Schiphol en de rest van Nederland
• Met de bus: Bus 391 stopt in de buurt en brengt je in 30 minuten direct naar Amsterdam
• Gratis parkeren in de straat
Goed georganiseerde VvE:
Wonen in Rijksmonument “Zwaardemaker” betekent wonen in een financieel gezond complex. De actieve VvE wordt professioneel beheerd en beschikt over een meerjarenonderhoudsplan (MJOP) en een reservefonds. De maandelijkse VvE-bijdrage bedraagt €211, inclusief voorschot stookkosten.
Bijzonderheden:
- Bouwjaar 1914, renovatie in 2006
- Gerenoveerd Rijksmonument “Zwaardemaker”
- 62 m² woonoppervlak, hoge plafonds, industriële details
- Energielabel A
- Vrij parkeren in de straat & lift aanwezig
- Actieve VvE (€211 per maand, incl. voorschot stookkosten)
- gezamenlijk terras
- Volledig eigendom (geen erfpacht)
Een unieke kans om te wonen in een karakteristiek en sfeervol pand op een toplocatie! Plan snel een bezichtiging.